Club logo

Home Results Sessions Lessons Events Documents Calendar Photos Contact

Saturday - Section A (29-Dec-18)
HANDICAP WINNERS
North-South: 1st HUGH GILBERG - ANNE SACCO; 2nd SUSANNE CORFIELD - MARILYN MARCHWICKI;
East-West: 1st DIANNE MCWHIRTER - DAVID READ; 2nd RICHARD CLARKE - ANNE CLARKE;
North-South
Place Result % Pair Name Green pts
1492.8 67.69% HUGH GILBERG - ANNE SACCO (2)0.45
2423.6 58.19% KAY ARBUCKLE - RAY PAYNE (6)0.32
3420.7 57.79% SUSANNE CORFIELD - MARILYN MARCHWICKI (7)0.23
4403.6 55.44% PAULINE RAFTERY - DI BAILEY (10)0.15
5401.1 55.09% SUZIE BRAITHWAITE - ANDREW BRAITHWAITE (11)0.11
6378.9 52.04% DULCIE MILLER - LYNDEL WATSON (13)0.09
7373.9 51.35% RUTH HORDERN - MARY-ANNE CUMMING (15)0.08
8354.3 48.67% RUTH HAIR - NANCY SHARP (4) 
9334.2 45.90% SHARON ASSER - JUDY NECK (9) 
10328.3 45.10% MARIE FRANKLIN - ROBERT NOBLE (1) 
11322.6 44.32% ELIZABETH ASSER - JESSICA BLACK (14) 
12311.0 42.72% JOY RENNIE - VI HAWKER (12) 
13310.1 42.59% VAL WELLAND - PATSY GORDON (5) 
14305.1 41.91% BERNIE NEAL - JOAN NEAL (8) 
15300.0 41.21% ROGER WEATHERED - LOU TILLOTSON (3) 
East-West
Place Result % Pair Name Green pts
1470.7 60.35% DIANNE MCWHIRTER - DAVID READ (2)0.45
2461.2 59.12% RICHARD CLARKE - ANNE CLARKE (9)0.32
3432.5 55.44% PAULINE WATSON - IAN DICKISON (3)0.23
4407.9 52.30% JIM ROCHE - GRAHAM CARSON (10)0.15
5407.5 52.25% KAY RHOADES - NAN WILSON (13)0.11
6405.9 52.04% NELL HAVENAAR - JULIE FIRMSTONE (7)0.09
7389.2 49.90% CHRISTINE ANDREWS - MURIEL COOPER (14)0.08
8381.4 48.90% EAN QUESTED - JIM YOUNG (12) 
9378.9 48.58% JOY MOORCRAFT - DINAH MORGAN (1) 
10378.5 48.53% JEAN REDMAN - ALAN DRAKE (5) 
11359.2 46.05% ANNE DOWNES - MARY KNIGHT (4) 
12351.9 45.12% PATRICIA KNOX - ALLEN WEST (8) 
13348.2 44.64% DELMAE WOODS - PETER DAVEY (6) 
14287.0 36.79% MEGAN RAAEN - AMANDA SCHAEFER (11) 

Click on the NS or EW Pair for a full display of that Pair's performance.

Go to Detailed Boards
Show Complete Hand Record (new 3-across format)
Return to Results List